— ORYGINALNA

O metodzie

Our story

Dlaczego pomimo nauki wciąż nie mówisz po angielsku?

Po pierwsze, nie skupiasz się na tym, co daje efekty,
tylko na tym, co zabiera Twój czas.

Nauka komunikacji w języku angielskim w tak krótkim czasie wymaga zupełnie innego podejścia niż oferowane obecnie przez szkoły i kursy językowe. Nauka słów i gramatyki oraz zwykłe konwersacje – bez względu na Twoje zaangażowanie – nie dadzą Ci szansy na swobodną komunikację.

Dlaczego? Bo praca nad słownictwem, gramatyką i rozmówki to tylko 5% rzeczywistych umiejętności, na których Ci zależy. Aż 95% Twojej nauki powinno zostać wykorzystane na praktykę, a nie na zyskiwanie kolejnej wiedzy – której bez praktyki nie będziesz umiał użyć. To właśnie dlatego wiele osób zgłasza następujące problemy:

 • „Rozumiem, kiedy ktoś mówi po angielsku, ale sam nie umiem nic powiedzieć”.
 • „Całkiem dobrze rozwiązuję testy językowe, ale nie potrafię rozmawiać po angielsku”.
 • „Znam angielskie słówka, ale kiedy chcę ich użyć, znikają z mojej głowy”.
 • „Kiedy zaczynam mówić, cała moja wiedza o tym, jak budować zdania, wyparowuje”.
 • „Rozumiem to, co po angielsku przeczytałem, ale nie umiem o tym po angielsku opowiedzieć”.
 • „Kiedy chcę się odezwać, blokuje mnie strach, że mi nie wyjdzie albo będę popełniać błędy”.

Jeśli więc chcesz zacząć mówić w języku angielskim (zamiast bez końca się tego języka uczyć), musisz zmienić sposób uczenia się – na taki, który przyniesie natychmiastowe efekty. A takie efekty zauważysz już w pierwszym dniu nauki, jeśli skupisz się na tym, co stanowi 95% komunikacji (zamiast na tym, co stanowi tylko jej 5%).

Po drugie, pracujesz sam, czyli nie masz wsparcia –
mimo chęci cały czas jesteś w tym samym miejscu, a Twoja motywacja starcza tylko na chwilę.

Całodobowy dostęp do wielu kursów, aplikacji, książek i konwersacji sprawia, że możesz się uczyć, kiedy chcesz i jak chcesz. Daje to mnóstwo możliwości – jednak musisz z nich korzystać samodzielnie. W końcu więc zacznie Cię przytłaczać ilość zadań i uciekający czas. A to sprawi, że każdego dnia coraz bardziej będzie spadać Twoja motywacja.
Żeby tak się nie stało, np. sportowcy pracują zarówno z trenerami, jak i z psychologami oraz trenerami mentalnymi. Wszystkie te osoby udzielają im wsparcia. Wiedzieć bowiem, czego trzeba się nauczyć, to jeden warunek sukcesu. Kolejnymi warunkami są motywacja, siła i wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu.

 

Jeśli więc chcesz się szybko i skutecznie nauczyć mówić w języku angielskim, potrzebujesz:

 1. Programu do realizacji – który działa,
 2. Wsparcia nauczyciela – który będzie Cię prowadził,
 3. Wsparcia motywacyjnego – które spowoduje, że nawet w obliczu natłoku, obowiązków i zmęczenia będzie Ci się chciało uczyć i znajdziesz na to czas,
 4. Wsparcia praktycznego – dzięki któremu wypracujesz odpowiednie struktury i nawyki w mówieniu,
 5. Wsparcia innych osób, które realizują te same cele – jeśli tylko masz ochotę, możesz praktykować mówienie po angielsku z innymi osobami.
Po trzecie, nie masz planu działania, który prowadzi Cię krok po kroku.

W trakcie większości kursów otrzymujesz mnóstwo materiałów i możliwość rozmowy z nauczycielem, ale… poruszasz się w tym po omacku. Nie wiesz bowiem, jak to, co robisz dziś, ma się przełożyć na Twoją umiejętność mówienia w języku angielskim. Chodzisz więc na zajęcia, wykonujesz zadane ćwiczenia i realizujesz program, a mimo to wciąż nie masz umiejętności komunikowania się po angielsku.

Powodem jest to, że w programie, który realizujesz, skupiono się na przekazaniu Ci wiedzy, a nie na wykształceniu umiejętności komunikacji. Tymczasem nauka komunikacji nie jest tematyczna ani nie skupia się na gromadzeniu kolejnej wiedzy (słów i gramatyki). Polega za to na sukcesywnym wprowadzaniu konkretnych struktur.

To bowiem one sprawiają, że samodzielnie zaczynasz tworzyć wypowiedzi, jednocześnie rozwijając słownictwo. Co ważne, te struktury muszą zostać wprowadzone w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim czasie. Jeśli tak się nie stanie, wciąż będziesz się uczyć języka angielskiego, nie osiągając w tym efektów.

Po czwarte, robisz wszystko samodzielnie.

Mając do dyspozycji kursy, aplikacje i książki, starasz się samodzielnie pokierować swoją nauką. To jedna z największych pułapek! Mimo bowiem najszczerszych chęci i zapału nie jesteś nauczycielem. Jesteś uczniem, który uczy się nowej umiejętności. Nie jesteś ekspertem, który widzi język zupełnie inaczej, niż odbierasz go Ty. Możesz więc działać wbrew sztuce.

Dlatego też – nawet kiedy pracujesz samodzielnie z programem lub kursem – potrzebujesz mentora/nauczyciela. Kogoś, kto wskaże Ci, co i jak masz zrobić, żeby otrzymać efekt w postaci sprawnego komunikowania się w języku angielskim.

 

Więc, jeśli chcesz zacząć mówić w języku angielskim, a nie permanentnie się tego języka uczyć

musisz zmienić sposób nauki na taki, który da Ci natychmiastowe efekty. Skupiając się na tym, co stanowi 95% komunikacji zamiast na tym, co stanowi tylko 5% jej ułamek, zauważysz natychmiastowe efekty już w pierwszym dniu nauki.

Jak działa metoda Kat Highton

01.

Stawiam na komunikację i praktykę – „wkuwanie” czy nauka na pamięć się bowiem nie sprawdza (jeśli chcesz mówić, a nie tylko zdawać testy)

02.

Wychodzisz z gotową umiejętnością – zamiast z kolejną dawką wiedzy, której nie umiesz wykorzystać w praktyce. Metoda Kat Highton uczy Cię swobody wypowiedzi i pewności w komunikacji, przy okazji ucząc Cię słownictwa i gramatyki.

03.

Jedyne, co do Ciebie należy, to wykonywanie poleceń – zgodnie z tym, jak prowadzę Cię przez kolejne lekcje. Na ćwiczenia praktyczne (samodzielne lub z innymi uczestnikami programów ) musisz wygospodarować codziennie około 15–45 minut.

04.

Co tydzień otrzymujesz kolejny cel – dostajesz jego dokładny opis i przykład efektu, jaki uzyskasz po tygodniu ćwiczeń. Nic nie musisz planować, nad niczym nie musisz się zastanawiać. Po prostu działasz i zauważasz, że mówisz po angielsku coraz swobodniej.

05.

Metoda Kat Highton to kompletny system – prowadzi Cię krok po kroku do osiągnięcia pełnej swobody w komunikacji w języku angielskim.

06.

Przyswajasz ogromne ilości słownictwa – robisz to, realizując kolejne zadania. Nie uczysz się słówek na pamięć.

07.

Uczysz się mówić bezbłędnie, nawykowo – bez zastanowienia i bez wewnętrznego tłumacza.

08.

Nigdy nie zostajesz z nauką sam/a – masz nasze pełne wsparcie motywacyjne przez cały okres kursu. Zawsze więc możesz nam zadać pytanie i poprosić o pomoc. Z kolei raz w miesiącu odbywa się wewnętrzne spotkanie Q&A z Kat Highton.

09.

Nawet jeśli pracujesz samodzielnie, zawsze masz możliwość dołączenia do warsztatów z trenerem i programu motywacyjnego – poprawimy Twoje błędy, wspólnie przećwiczymy nowe kompetencje i zadbamy o Twoją motywację. Żeby tym razem Ci się udało.

10.

Masz możliwość spotykania innych uczestników programów i realizowania zadań z nimi – dzięki temu możesz zwiększyć ilość praktyki, poznać fantastycznych ludzi i cieszyć się wspólną nauką.

10.

Masz możliwość spotykania innych uczestników programów i realizowania zadań z nimi – dzięki temu możesz zwiększyć ilość praktyki, poznać fantastycznych ludzi i cieszyć się wspólną nauką.

Nie ma przypadku w sukcesach moich dotychczasowych Klientów i w sukcesie, którego też doświadczysz kończąc jeden z programów w „Metoda Kat Highton”.

Jak sprawię, że zaczniesz mówić po angielsku?

Stworzyłam program który w 95% skupiony jest na wykształceniu umiejętności komunikacji. Twoje codzienne ćwiczenia to nie reguły, zasady, nauka na pamięć czy robienie ćwiczeń pisemnych, które nie #przekładają się na swobodną komunikację tylko odpowiednia praktyka, której efekty widzisz od pierwszych zajęć.

Prowadzę Cię przez proces nauki komunikacji krok po kroku – od podstaw do poziomu zaawansowanego– wskazując konkretne działania. Nauka komunikacji składa się bowiem z kroków, które stawia się w odpowiedniej kolejności. I to ich kumulacja daje efekt nawykowego mówienia po angielsku. Mój program dokładnie pokaże Ci, co i jak robić w każdym tygodniu nauki.

 

 

Pracując z moim programem, nie masz wątpliwości, czego się uczyć i jak się uczyć. Wszystkie materiały są przystosowane do Twojej codziennie praktyki i zawsze masz do nich dostęp.

 

Dostajesz konkretny plan działania, a Twoje efekty w każdym tygodniu nauki są mierzalne i zauważalne. Wszystko, czego potrzebujesz, jest ujęte w programie, więc

 

W moich metodach korzystam z technik szybkiego uczenia się. Odnoszą się one do tego, jak języka uczy się nasz mózg. Nie uczysz się więc niczego na pamięć. Wszystko, co robisz, rozbudowuje Twoją umiejętność– słownictwo zapamiętujesz „przy okazji”, w efekcie realizowania kolejnych zadań.

Uczysz się rozumieć język, a nie go zapamiętywać. Dzięki temu nie robisz błędów. A jeśli nawet jakiś się zdarzy, umiesz go poprawić. Wiesz Doskonale wiesz, jak samodzielnie tworzyć kolejne zdania, których nigdy wcześniej się nie uczyłaś/eś. To wynik Twojej rosnącej świadomości językowej, która umożliwia Ci całkowicie samodzielne i bezbłędnie tworzenie nowych wypowiedzi.

 

 

W trakcie nauki zyskujesz pewność siebie, bo przestajesz zgadywać. Nie musisz tego robić (ani szukać w pamięci zapamiętanych reguł i fraz), bo polegasz na swojej wiedzy. A to sprawia, że przestajesz się denerwować. Wiesz, jak mówić bezbłędnie. Wiesz, że zawsze sobie poradzisz, bo potrafisz tworzyć zdania w każdym czasie i z wykorzystaniem każdej struktury. Ponadto, jeśli ćwiczysz codziennie, bezbłędne mówienie wchodzi Ci w nawyk. Nie robisz błędów, bo wiesz jak ich unikać.

Scroll to Top